Pierre Fabre Laboratuvarları’nda geliştirilen yenilikçi aktif bileşen I-modulia

Pierre Fabre Dermokozmetik’in bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Avène inovatif yaklaşımlarla hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Ciltte kuruluğa bağlı olarak meydana gelen kaşıntılara karşı etkili bir destek sağlayan Eau Thermale Avène XeraCalm A.D Yatıştırıcı Konsantre Krem, yatıştırıcı etkisiyle lokalize bölgelerde kuruluğa bağlı kaşıntı ataklarını azaltıyor.

Cilt bakım ürünleri kategorisinde sahip olduğu birbirinden farklı ürün gamlarıyla sektöre yön veren Eau Thermale Avène, 12 yıllık biyoteknolojik araştırmaların sonucunda kaşıntıya karşı geliştirilmiş ilk bakım ürünüyle hayata değer katıyor. Kuru, çok kuru ve atopik ciltleri beslerken, kaşıntı hissini yatıştıran özelliğiyle hızlı etki eden Eau Thermale Avène XeraCalm A.D Yatıştırıcı Konsantre Krem, lokalize bölgelerde kullanım fırsatı sunuyor. Atopiye eğilimli cildi olan kişilerin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla özel olarak formüle edilen bu konsantre ürün, şiddetli kuruluğa bağlı olarak gelişen yoğun kaşıntıları azaltmasıyla rahatlatıcı bir krem olma özelliği taşıyor.

Kaşıntılara rahatlatıcı etki!

Pierre Fabre Laboratuvarları’nda geliştirilen yenilikçi aktif bileşen I-modulia ® içeren, Eau Thermale Avène XeraCalm A.D Yatıştırıcı Konsantre Krem; bebek, çocuk ve yetişkinlerde çok yönlü etki gösteren formülüyle kuruluğa bağlı yoğun kaşıntı hissini hızla yatıştırıyor. Cildin yoğun kuruluğu sonucunda oluşan kızarıklıkları gideren bu bileşen, kaşıntı hissinin azalmasına da yardımcı oluyor. İçeriğindeki CER-OMEGA ile ciltteki lipitlere benzer etki göstererek, cildin koruyucu bariyerini güçlendiren Eau Thermale Avène XeraCalm A.D Yatıştırıcı Konsantre Krem, Avène Termal Su ile cildi yatıştırıyor. Böylelikle cildi eski konforuna yeniden kavuşturuyor.

Her zaman ve her yerde kaşıntı karşıtı bakım!

Günde 4 kez; yüz, vücut ve göz kapağına uygulanabilen, konsantrasyonu 2 kat arttırılmış biyoteknolojik aktif içerik I-modulia ® ile kaşıntı hissini azaltan Eau Thermale Avène XeraCalm A.D Yatıştırıcı Konsantre Krem, günlük nemlendirici bakım için de oldukça ideal bir seçenek. Avène Termal Su ile güçlendirildiğinde gün boyu daha yoğun bir etki sağlayan krem, kuru ciltlerin günlük bakım rutini için önde gelen ürünlerden biridir.

Pierre Fabre hakkında: Vizyon sahibi bir eczacı botanikçi ve tutku dolu bir girişimci olan Mösyö Pierre Fabre’nin, 1951 yılında kurduğu eczane, bugün Onkoloji, Kadın Sağlığı, Üroloji, Tüketici Sağlığı ve Dermokozmetik alanlarında faaliyet gösteren, uluslararası şirketler grubuna dönüşmüştür. Pierre Fabre Laboratuvarları, Avrupa’nın en büyük ikinci bağımsız özel ilaç laboratuvarı olarak hizmet vermektedir. Ürünlerini geliştirirken doğanın sunduklarını kullanan Pierre Fabre, oluşturduğu botanik arşivleri ve ağaçlandırma çalışmalarıyla da doğayı korumayı ilke edinmiştir. Gelirinin anlamlı bir kısmını Pierre Fabre Vakfı aracılığı ile geniş kapsamlı sosyal sorumluluk projelerinde kullanan grubun bu çalışmaları, Eccocert tarafından Mükemmel Sertifikası ile derecelendirilmiştir.

Köklerinden ve değerlerinden hiç kopmadan dünyaya açılan Pierre Fabre Grubu, gelirinin anlamlı bir kısmını Pierre Fabre Vakfı aracılığı ile özellikle Afrika ve Uzakdoğu’daki projelerde insanlara sağlık götürmek için ayırır. Kullanılan her bir Pierre Fabre ürünü, bir Albinolu çocuğun daha cilt kanserinden korunmasına, cinsel şiddete maruz kalmış bir kadının daha hayata tutunmasına, bir ağaç daha dikilmesine, nesli tükenen bir bitkinin daha korunmasına ve daha nice iyilik hareketlerine dönüşmektedir. Pierre Fabre Grup, Türkiye’de «Pierre Fabre İlaç» ve «Pierre Fabre Dermokozmetik» şirketleriyle faaliyet göstermektedir. Grup, her yıl elde ettiği karın anlamlı bir kısmını, Onkoloji ve Dermatoloji alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır. Pierre Fabre; her türlü güzelliğin öncelikle sağlıktan geçmesi gerektiğinin bilinciyle hareket eder; bunun yanında botanikçi kimliği sayesinde ürünlerini en doğal yöntemlerle geliştirir.